ul. Nowy Świat 58A, Warszawa
tel. 22 826 45 02 // 22 826 23 10

Blog

testosteron andropauza

2
lis

Andropauza – męskie przekwitanie

Andropauza, określana także jako męskie klimakterium, wbrew powszechnej opinii, nie jest procesem tożsamym z menopauzą, mimo że oba dają podobne objawy. W przeciwieństwie do menopauzy, andropauza to proces oznaczający starzenie się i przekwitanie przebiegający znacznie wolniej.

leczenie niepłodnosci

7
sie

Andropauza

Andropauza znana też jako męskie klimakterium jest okresem w życiu mężczyzny, w czasie którego dają o sobie znać różnego rodzaju dolegliwości związane ze starzeniem się jego organizmu. Jej objawy można podzielić zarówno na fizyczne, jak i psychiczne. Ich obserwacja powinna skłaniać do wizyty u lekarza, zwłaszcza że z tymi powodującymi największy dyskomfort można skutecznie walczyć. […]

biopsja prostaty

7
sie

Niepłodność męska

Niepłodność opisywana jako niemożność zajścia w ciążę pomimo regularnego współżycia, jest problemem, z którym zmagają się nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Ma różnorodne przyczyny. W większości przypadków jest schorzeniem, z którym można skutecznie walczyć. Niepłodność męska często jest utożsamiana z jednoczesnym występowaniem innych chorób ogólnoustrojowych. Zmagają się z nią panowie walczący z cukrzycą, chorobami […]

2
lis

Jak wygląda wizyta u androloga?

Androlog powinien dowiedzieć się jak najwięcej na temat odczuwanych dolegliwości, jakości współżycia seksualnego, nasilenia libido, przebiegu procesu dojrzewania płciowego czy też częstotliwości spontanicznych wzwodów w trakcie snu.

2
lis

Czym zajmuje się androlog?

Andrologia jest specjalizacją, która wyodrębniła się z urologii. Zajmuje się przede wszystkim męskim układem rozrodczym oraz wszystkimi kwestiami, które się z nim wiążą. Androlog w codziennej praktyce najczęściej udziela porad dotyczących obniżenia libido.

zapalenie prostaty

2
lis

Typowe objawy chorób prostaty

Alergie pokarmowe występują u ok. 6 proc. dzieci i 4 proc. dorosłych. Mechanizm ich działania polega na błędnej identyfikacji substancji przez organizm, a następnie próbie ich unieszkodliwienia. Układ odpornościowy alergika traktuje jako groźne substancje takimi nie będące – pyłki roślin czy składniki niektórych pokarmów. Zwykle objawy alergii pokarmowej znacznie ustępują po usunięciu z diety uczulającego pokarmu.